Worldwide

BachelorMan is available in many countries throughout the world, including Hong Kong, Slovakia, Brazil, and even in Russia. Amazingly, the film has yet to cause any violent international incidents. The film was sold worldwide by Showcase Entertainment (International Distribution), who marketed it at the Cannes Film Festival, among many other places, highlighting its many awards.

Tür : Komedi
Yönetmen : John Putch
Yapım : 2003, ABD
Süre : 1 saat, 30 dk..
Oyuncular
David DeLuise, Missi Pyle, Brandon Maggart, Carol Locatell, Helen Woolfenden, Karen Bailey, Rodney Lee Conover, Jackie Debatin

Filmin Konusu
Ted Davis (David Deluise) bir Tv kanalında program yapımcısıdır. Zor durumda olan Tv s¸irketinin kurtulması için Tek çare Ted'in yeni projeler üretmesidir ve bunun için az bir zamanı vardır. Çapkın ve kadınlara zaafı olan Ted'in hayallerindeki kadın olan Heather (Missi Pyle) bir hukuk firmasında çalıs¸ırken, kendisi gibi avukat olan sevgilisinin kendisini aldatması sonucu is¸inden ayrılır ve dokuzyüzlü hatlarda çalıs¸maya bas¸lar.

Heather atletik ve sınır tanımayan seksi bir hatundur. Sonunda Ted ve Heather aynı apartmanda, daireleri yanyana gelecek s¸ekilde bir araya gelirler ve olanlar olur... Çılgın esprilerle dolu, erotik motiflerle süslü, deli dolu bir film Kaçırmayın!

According to producer Rodney Lee Conover, the video at left ("Çapkin") went through some post-release revisions, saying, "they had to edit out everything which was offensive to Turkish Muslims; it's 14 minutes long." Here are some more DVDs:


U.S.


China


Brazil


U.K.


Australia


Denmark


Eastern Europe


Russia (2005)

Watch Ted's birth, in Portuguese.


Home